Ślubowanie klasy I

Uczniowie klasy pierwszej, przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Dzielnie uczyli się wierszy i piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. 

Swoje umiejętności zaprezentowali 20.10.2022r. W czasie apelu pięknie śpiewając, mówiąc o przyjaźni, koleżeństwie i potrzebie edukacji.  W uroczystości brali udział uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami, dyrektor szkoły Krystyna Sobień, wójt gminy Marcin Kozdrach, grono pedagogiczne oraz przedstawiciele Rodzice naszych pierwszaków.

Po zakończonej części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Krystyna Sobień dokonała symbolicznego pasowania na ucznia.

„Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”

– dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Również rodzice pamiętali o święcie dzieci. Przybyli w licznym gronie oraz zorganizowali „słodkie” przyjęcie. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Ewelina Katus, Justyna Trzaska

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci